Koupě štěněte.

Na co si dávat pozor.
Samotná koupě není nijak obtížná. Přijdete k majiteli a vyberete si štěňátko, které se vám nejvíce líbí. Je pár věcí které se musí dodržet.

Pokud si nejste jisti, požádejte někoho, kdo se v plemeni vyzná, aby s vámi šel pejska vybrat.

Na koupi si udělejte dostatek času, nic nemá být uspěchané. Dobře si to u chovatele prohlédněte. Prostředí vám mnohé napoví (čistota prostoru, kde se štěňata nacházejí; jakou má štěně srst, zda je matná,  - to je známka špatné péče)

Je-li štěně čilé, znamená to, že je zdravé. Některá štěňata si musejí na nově příchozí zvyknout a proto se nedivte, když k vám hned nepřiběhnou.

Správný majitel chovu vám ukáže matku (fenu), otec většinou není u chovatele, protože se za ním jelo k jinému majiteli. Tak ho můžete vidět aspoň na fotografii, nebo na www. .

O jeho dobrém zdravotním stavu svědčí i to, že má hedvábnou srst, čisté zářící oči, rovný hřbet i končetiny.

Podívejte se za pomoci majitele na skus, zda má kompletní řadu zubů. To je velice důležité, pokud se s pejskem chcete účastnit výstav. Překontrolujte si také hlavičku štěněte, zda nemá fontanelu. Toto je velmi důležité a fontanela je vážná vada při budoucím zařazení do chovu.

Nadmuté bříško svědčí o tom, že majitel zanedbal odčervení štěněte. Překontrolujte si také čistotu konečníku. Slepená a nečistá srst může být důkazem střevních potíží štěněte.

U psů by měla být obě varlata zřetelně rozpoznatelná. Správný chovatel vám poradí i ukáže, jak je nahmatat.

Má-li štěně nějakou vadu, chovatel vám ho prodá se slevou.

Při koupi s vámi bude sepsána kupní smlouva. Dostanete očkovací průkaz,  rodokmen vám bude zaslán poštou. Na sepsání písemné kupní smlouvy trvejte.

Majitel vám přibalí granule (kterými bylo štěně krmeno) na několik dní; dále byste mněli dostat příručku s radami, jak se starat o pejska,  a kousek látky, která byla v pelíšku, aby si štěňátko štěně zvyklo na nové prostředí, případně oblíbenou hračku.
25.09.2006 10:37:21
vdaniel
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one